DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Obchodní podmínky Společenské šaty

 

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

ÚVODNÍ USTANOVENÍ

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy, které neupravují tyto obchodní podmínky, Občanským zákoníkem (č. 40/1964 Sb. v platném znění) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb., v platném znění). Je-li smluvní stranou - kupujícím - podnikatel (osoba, která nakupuje výrobky či užívá služby za účelem svého podnikání s těmito výrobky nebo službami), řídí se vztahy, které neupravují tyto obchodní podmínky a které se vztahují na podnikatele, Obchodním zákoníkem, č. 513/1991 Sb., v platném znění.

Následující všeobecné obchodní podmínky upravují podmínky realizace dodávek zboží firmou:

Mgr. Květoslava Janků

Střechov nad Sázavou 34. 257 63 Trhový Štěpánov, Česká republika 

IČ 76503542

ZPŮSOBY PLATBY a DORUČENÍ:

  1. platba předem na účet
  2. platba při dodání zboží na dobírku
  3. platba v hotovosti při osobním převzetí
  4. platba platební kartou - paypal
  5. naše zboží posíláne i mimo území České republiky (zejména na Slovensko), v takovém případě je vyžadována vždy platba předem buď celé částky za zboží i poštovné nebo za poštovné na dobírku .

Balné pro jednotlivou zakázku činí 30,- Kč. Balné se při odeslání zakázky nezapočítává do ceny (bonus pro Vás).

Při platbě předem na účet činí poštovné 60,-Kč, při platbě na dobírku činí poštovné 110,-Kč.

Možnost zaslání expres, kde je zaručené dodání do 24hod - zasíláno službou balík do ruky - poštovné činí 160,-Kč při platbě předem nebo 190,-Kč při platbě dobírkou.

Zboží skladem zasíláme do 2 dnů, ale zpravidla obratem do druhého dne. Při platbě předem máte zboží rezervováno automaticky po dobu následujících 2 pracovních dnů k provedení platby a následně při připsány částky na náš účet Vám zboží odesíláme obratem, nejpozději do 2 pracovních dnů.

Zasílání na Slovensko:

Vzhledem k tomu, že poštovné na Slovensko je v dnešní době dosti drahé, tak jsme se rozhodli, že budeme z naší strany poštovné do zahraničí dodotavat z 50% - to znamená, že při objednávce Vám bude následně zaslána zpráva s platebními údaji, kde bude započítané jen poloviční poštovné, které jste si zvolil. Avšak při vrácení zboží a požadavku vrácení peněz, Vám budou z této částky odečteny skutečně vynaložené náklady na poštovné a balné. Při výměně šatů Vám bude počítáno opět jen poloviční poštovné. Toto ustanovení neplatí pro poštovné při zasílání na dobírku. Toto poštovné se platí předem v plné výši 15eur

platba předem na účet - balík do 500g            7,-Eur            (3,5 Eur)

platba předem na účet - balík do 2000g          12,-Eur           (6,-Eur)

expres dodání do 48hod                                 18,-Eur          (9,-Eur)

dobírka  - platba předem na účet za poštovné    15,-Eur         (15 Eur)

(při dobírce na Slovensko adresát bere na vědomí, že Slovenská pošta si účtuje poplatek za dobírkové služby ve výši 6eur, které musí adresát uhradit a tyto prostředky zůstávají Slovenské poště jako platba za využití jejich služeb)

Platba na Slovensku probíhá na účet vedený u Slovenské sporitelny (žádné transakční náklady a okamžitá platba) nebo pomocí služby Paypal.

Odstoupení od smlouvy

1. Právo kupujícího na odstoupení od smlouvy

Zákazník, který nekupuje zboží v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti, má v souladu s § 53, odst. 7 občanského zákoníku právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez nutnosti udání důvodu.

Zboží musí kupující odeslat doporučeně zpět na naši adresu (adresa odesílatele), kompletní, nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a v limitu 14dnů ode dne převzetí zboží. Dále je nutné se zásilkou zaslat vyjádření o odstoupení od kupní smlouvy, kde kupující uvede číslo objednávky, jméno, adresu a způsob, jak má být kupní cena vrácena (např. číslo Vašeho účtu, v případě žádosti o vrácení částky na adresu, je tato služba účována částkou 80Kč, která bude z vrácené částky odečtena). 

Při splnění všech výše uvedených podmínek Vám bude zaplacená finanční částka za zboží vrácena převodem na Váš účet či adresu, a to nejpozději do 30-ti dnů od odstoupení od smlouvy.


Odpovědnost za vady se nevztahuje na poškození očividně vzniklé při přepravě (tyto škody je nutno řešit s dopravcem při převzetí)

Doporučujeme zboží zasílat prostřednictvím České pošty a pojištěné, nijak neručíme za ztrátu nebo poškození při cestě k nám. Zboží nesmí být zasíláno zpět na dobírku, takto zaslané zboží nebude z naší strany přijato. V případě, že je zboží vráceno dodavateli v jiném než neporušeném stavu, má prodejce podle § 424 Občanského zákoníku nárok na peněžní náhradu za uvedení zboží do původního stavu, pokud je to možné. Jestliže je zboží neopravitelné, je výše náhrady vyjádřena částkou, která je rozdílem mezi cenou nového zboží, zaslaného zákazníkovi a cenou, za kterou je zboží prodejné jako druhá jakost. Při splnění všech výše uvedených podmínek Vám částku převedeme na Váš bankovní účet do 30 dnů od doručení projevu vůle od smlouvy odstoupit.

Kupující nemůže odstoupit od smlouvy v případech uvedených v § 53,  odst. 7 zákona č. 40/1964 Sb., ve znění pozdějších předpisů, např. při dodávce zboží upraveného na přání zákazníka (např. ušití a úprava šatů na míru).

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou ("rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

V rozporu s kupní smlouvou nejsou drobné změny  vzhledem k ilustračnímu fotu na webu - např. ve zdobení (krajka, krajková aplikace, výšivka či jejich záměna apod.). Rovněž se  nepovažuje za rozpor s kupní smlouvou jemná odlišnost v odstínu barvy.

Výměna šatů (poštovné a balné zdarma):

V případě, že Vám šaty nebudou sedět nebo z jiných důvodů s nimi nebudete spokojeni a rádi byste šaty vyměnili, stačí napsat do druhého dne od doručení na kontaktní email a domluvíme se na výměně z aktulní nabídky (toto ustanovení se netýká zboží, které bylo převzato osobně).  V tomto případě postupujte následovně:

- učiňte opětovnou objednávku šatů, zvolte doručení platbu předem a do poznámky při objednávce napište "Výmena za šaty z objednávky č.....napište č. objednávky, z které budete šaty vracet", následně šaty zašlete zpět poštou (ne kurýrem) jako doporučenou pojištěnou zásilku (nikoli na dobírku) na naši adresu Květoslava Janků, Střechov 34, Trhový Štěpánov, 257 63 a do zásilky vložte lístek "Výměna za šaty z objednávky č.....napište číslo nové objednávky.

 

Šaty Vám odešleme obratem jakmile Vaši vrácenou zásilku obdržíme zpět. Opětovné poštovné a balné máte zdrama. V případě vrácení již vyměněného zboží Vám bude účtováno poštovné a balné za každou zásilku a tato částka Vám bude odečtena z vrácené částky za zboží.

V případě, že balné nebo poštovné nebo obojí bylo v okamžiku odeslání zakázky zdarma, při vrácení zakázky se balné i poštovné odečítá od vracené částky. V případě, že je součástí zásilky zboží zdarma v akci a při jeho nevrácení se jeho cena odečítá od vrácené částky v plnné výši. Peníze vracíme na Vámi uvedený účet nebo poštovní poukázkou na Vaši adresu (v tomto případě odečítáme od vracené částky poplatek České pošty ve výši 80Kč). Pokud chcete vrátit peníze na bankovní účet, je nutno tuto skutečnost uvést písemně jako přílohu u vraceného zboží. Není-li uvedena žádost o vrácení peněz na účet, posíláme peníze poštovní poukázkou na Vaší dodací adresu. V případě platby kreditní kartou systémem Paypal vracíme skutečně obdržené peníze bez částky vynaložené na systém paypal - poplatky, které činí 3,4% z částy + 10Kč.

Upozorňujeme, že naše záruka se vztahuje jen na nepoškozené a nepoužité zboží! Zboží nesmí být prané ani čištěné, musí obsahovat všechny originální visačky. V případě opotřebení zboží má prodejce podle § 458, odst.1 Občanského zákoníku nárok na peněžní náhradu za opotřebení zboží. Tato náhrada se hradí formou započtení hodnoty opotřebení oproti vrácené kupní ceně. Hodnota opotřebení je vyjádřena částkou, která je rozdílem mezi cenou nového zboží, zaslaného zákazníkovi a cenou, za kterou je zboží prodejné jako použité.

Reklamace


Záruční doba na veškeré zboží je 24 měsíců a vztahuje se pouze na výrobní vady.

Nevztahuje se na

Vady vzniklé běžným užíváním, mechanickým poškozením
Závady způsobené neodvratnou událostí
Nesprávným používáním zboží
Nesprávným ošetřováním a skladováním
Poškození vzniklé při přepravě – nutno řešit s dopravcem

Reklamace bude vyřízena do 30-ti dnů ode dne uplatnění reklamace.
Oprávněná reklamace bude řešena výměnou zboží nebo vrácením zaplacené kupní ceny.



Ochrana osobních dat

Prodávající se zavazuje respektovat soukromí kupujícího a chránit jeho data před zneužitím. Údaje o kupujícím nebudou poskytnuty třetím osobám. Zákazník má kdykoliv právo požádat o vyřazení svých údajů z databáze, popřípadě upravit údaje o své osobě.
Používáním internetového obchodu studioprincess.cz souhlasíte se shromažďováním a používáním informací o vás a vašich nákupech

 

Odmítnutí zásilky - Nevyzvednutá dobírka

 

Pokud zákazník zaslané zboží nepřevezme, porušuje tímto kupní smlouvu. Každá objednávka je závazná (Občanský zákoník § 544-545, zákon č.40/1964 Sb.) dle našich obchodních podmínek. Pokud nebude objednávka zaslaná na dobírku zákazníkem vyzvednuta, bude požadováno uhrazení nákladů vzniklých na odeslání zboží a manipulační poplatek (tzv.smluvní pokuta) ve výši 300,-Kč. Potvrzením objednávky zákazník souhlasí s našimi obchodními podmínkami a zavazuje se v tomto případě uhradit internetovému obchodu www.spolecenskesaty.com náklady na dopravu a smluvní pokutu v této výši. Upozorňujeme, že veškeré pohledávky  budou postoupeny partnerské firmě k vymáhání včetně všech nákladů s tím spojených.

Nevyzvednutí zásilky při platbě předem

V případě nevyzvednutí zásilky při platbě předem, bude zásilka, kterou nám pošta vrátí, uložena u nás po dobu 30 dní. Po této době bude znehodnocena bez nároku na náhradu. Zásilka může být na Vaši žádost znovu zaslána. V tomto případě bude znovu účtováno poštovné.

 

Všechny šaty v nabídce jsou aktuální a lze je obratem zaslat na Vámi udanou adresu. jestliže je u nich napsáno "SKLADEM".

U každých šatů jsou detailní rozměry od - do, ve kterých jsou šaty k dispozici. Šaty jsou měřeny v klidu - v roztažení. Rozměry jsou udávány přes prsa, pas, celková délka i s ramínky, jetliže není uvedeno jinak.

Všechny šaty jsou nové, nepoužité, s visačkou, vyžehlené, v některých případech odesílány rubem nahoru kvůli maximálnímu zamezení možnému poničení ozdobných aplikací.

Doporučená údržba:

praní: ruční praní. Jestliže se šaty zašpiní jen běžně (pot, kouř), stačí šaty namočit do aktivního prášku na pár hodin, ručně přeprat a vyvěsit, neždímat. Při větším zašpinění (fleky) použít běžné domácí prací prášky na skvrny nebo čistírna.

žehlení: žehlit po rubu obyčejnou domácí napařovací žehličkou, na ozdobné trojrozměrné aplikace stačí použít páru k vytvarování.

Šaty jsou kvalitní, minimálně stejné kvality (spíše lepší) než šaty v půjčovnách. Fotografie věrně vystihují střih i barvu šatů.

Před výběrem se prosím přesně poměřte přes prsa, pas i délku. Boky jsou dostatčně široké pro všechny rozměry. Jestliže Vaše rozměry budou v daných intervalech rozměrů u daných šatů, šaty Vám budou sedět.

Upozorňujeme, že v případě vrácení zboží nevracíme poštovné a balné. V případě, že s touto podmínkou nesouhlasíte, nečiňte objednávku. Máte možnost si šaty vyzkoušet, zakoupit i vyzvednout zdarma na naši provozovně. Také systém vrácení poštovného je často zneužíván ze strany konkurence. Prosím berte poštovné jako substitut za náklady spojené s Vaší cestou do obchodu, kterou vykonáváte z vlastní vůle a tyto náklady nejsou v prodejnách propláceny. Děkujeme za pochopení.

 

Přejí Vám příjemný nákup prostřednictvím stránek www.spolecenskeasvatebnisaty.cz